Systemy płatności w e-commerce

W przypadku transakcji w sklepach internetowych płatności odbywają się w sposób niebezpośredni. Wszystko odbywa się drogą internetową. Klient ma możliwość opłacenia produktów za pobraniem, jednak spore grono decyduje się na skorzystanie z opcji płatności bezgotówkowej. Co warto wiedzieć o systemach płatności w e-commerce? Sprawdźmy.

System płatności w e-commerce – czym jest?

Systemami płatności nazywamy możliwość dokonania opłaty za zamówienie drogą internetową. Sklep internetowy pozwala na płatność najczęściej kilkoma różnymi sposobami. Dzięki elastyczności klienci sklepu mogą wybrać taki sposób zapłaty, jaki odpowiada im najbardziej.

Systemów płatności jest wiele. Ich mnogość pozwala na dopasowanie takiego, który będzie odpowiedni dla preferencji zarówno naszych, jak i naszych klientów. Jeśli przeważającą grupą kupujących w naszym sklepie są osoby starsze, to powinniśmy zdecydować się na taki, który będzie najmniej skomplikowany. W przypadku ludzi młodych popularne są natomiast płatności SMS.

Wśród systemów płatności możemy wyróżnić:

  • przelewy – najpopularniejszy system płatności. Szybkie przelewy pozwalają na dostarczenie pieniędzy na konto firmowe w ciągu zaledwie kilku minut. Nie wymagają również dużego zaangażowania. Wszystkie dane wypełniane są automatycznie, a klient jedynie autoryzuje płatność logując się do banku.
  • płatności kartą – do dokonania płatności wymagany jest numer karty i CVV. Nie jest to najpopularniejsza forma opłacania produktów, choć – wg specjalistów – jedna z najbezpieczniejszych.
  • płatność SMS – chętnie wybierana przez osoby młode. Do jej przeprowadzenia niezbędny będzie dla klienta smartfon, na który otrzymuje kod dostępu.

Dlaczego na stronie warto zainstalować systemy płatności?

Są one korzystne dla strony sprzedającej, jak i kupujących. Dzięki możliwości szybkiego transferu pieniędzy, klienci w krótkim czasie otrzymują zamówiony produkt, a my mamy pewność dostarczenia na nasze konto opłaty za niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *