Jaki system płatności w sklepie internetowym wybrać?

Wybranie systemu płatności jest niezwykle ważne dla przedsiębiorcy, który działa w sieci. Dzięki niemu klienci mogą szybciej otrzymywać zamówione produkty, a my sprawniej otrzymywać za nie opłaty. Systemów płatności dla e-commerce jest wiele. Jaki z nich najlepiej wybrać dla swojego biznesu?

Rodzaje systemów płatności w e-commerce

W odróżnieniu od sklepów stacjonarnych sklep internetowy rozlicza się ze swoim klientem najczęściej w sposób niebezpośredni. Zadaniem jego właściciela jest udostępnienie swoim klientom takich systemów płatności, które będą najlepiej do nich dopasowane. Przyjrzyjmy się poszczególnym systemom płatności.

Przelewy

Przelewy to system płatności, który jest najczęściej wybierany przez kupujących przez internet. Możliwość dokonywania szybkich przelewów internetowych oferują takie marki jak: przelewy24.pl, dotpay.pl, payu.pl i inni. Dlaczego są one tak popularne? Ze względu na ich prostą obsługę i krótki czas przesyłu pieniędzy. Zostają one zaksięgowane na koncie odbiorcy już w ciągu kilku minut od ich wysyłania. Do wykonania przelewu wystarczy jedynie autoryzować transakcje. Klient nie musi wypełniać żadnych danych, gdyż pojawiają się w formularzu automatycznie.

Karty płatnicze

Mało popularny system płatności, ale – jak się okazuje – jeden z najbardziej bezpiecznych. Do transakcji wymagane jest podanie numeru karty. Płatność odbywa się równie szybko, co w przypadku przelewów.

Płatność przez telefon

Z możliwości płatności przez telefon najczęściej korzystają ludzie młodzi, którzy zawsze pod ręką mają swojego smartfona. Wystarczy podać kod aplikacji i gotowe.

SkyPay

SkyPay to szybkie płatności w sklepie internetowym, które zostały wprowadzone przez popularną platformę sklepową sky-shop.pl. Dzięki SkyPay możemy udostępnić swoim klientom możliwość płatności przy pomocy przelewów automatycznych, kart płatniczych, a nawet płatności mobilnej BLIK. Wszystko w jednym miejscu. SkyPay cechuje się szybką aktywacją (do 48 h), błyskawicznym dostępem do pieniędzy i ich szybkim transferem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *