Prowizje w systemach płatności w e-commerce

Sklepy internetowe rządzą się nieco innymi prawami niż te stacjonarne. Płatności za zakupione w nich artykuły dokonuje się drogą niebezpośrednią, najczęściej przez internet. Na rynku przedsiębiorcy mogą wybierać spośród wielu systemów płatności. No, ale właśnie, który z nich będzie najbardziej dla nich korzystny? Sprawdźmy, jakie są prowizje w systemach płatności.

PayU

PayU jest jednym z najpopularniejszych systemów płatności. Jednak wraz ze znaną marką idą również niemałe prowizje. Za samą rejestrację zapłacimy tutaj 199 PLN. Wypłata środków z konta, podobnie, jak zwroty na konto klienta, będą darmowe. Jednak w przypadku płatności kartą oraz przelewów, musimy przygotować się na prowizje od 2,2%-2,5% plus dodatkowo opłatę stałą w wysokości 0,30 PLN – 0,35 PLN.

Przelewy24

Kolejnym bardzo popularnym wśród polskich przedsiębiorców systemem płatności są Przelewy24. Już na samym wstępie – w ich przypadku – nie zaskoczy nas zaporowa cena za rejestrację. Do jej ukończenia wystarczy jedynie przelew weryfikacyjny, który powinien wynosić 1,50 PLN. Podobnie, jak w przypadku PayU, za wypłatę środków z konta, zwroty na konto klienta oraz opłatę chargeback zapłacimy 0 PLN. Nieco atrakcyjniej będą tutaj wypadać przelewy, transfery pieniężne i prowizje za płatność kartą. W przypadku Przelewy24 wynoszą one 1,9%.

DOTPay

System płatności DOTPay plasuje się – kategorii opłat i prowizji – na środkowym miejscu w porównaniu do dwóch wcześniejszych. Aktywacja usługi wynosi 10 PLN. Za wypłatę środków z konta i zwroty na konta klienta nie zapłacimy – tak, jak w innych systemach – ani złotówki. Jednak za chargeback musimy uiścić kwotę 100 PLN, które jednak podlega negocjacji. W przeciwieństwie do innych systemów tutaj spotkamy się z różnymi prowizjami za przelewy (2,2% – 3,9%), transfery (1,9% min. 30 gr) i płatność kartą (1,6% min. 30 gr).

Ciekawą propozycją dla przedsiębiorców będzie system płatności Sky-Pay, jaki oferuje platforma sklepowa sky-shop.pl. Sklep internetowy korzystający z tego systemu może liczyć na prowizję od 1,69%. Jej ostateczna wysokość jest zależna od wybranego pakietu abonamentowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *